V neděli 6. května a ve čtvrtek 10. května mohou sportovní nadšenci v Pardubicích absolvovat hned dva charitativní běhy. Proběhnout se pro dobrou věc mohou všichni při světovém běhu na podporu výzkumu léčby poranění míchy nebo při akci katedry tělovýchovy a sportu univerzity.

V neděli 6. května se v areálu Univerzity Pardubice a okolí běží podruhé česká odnož charitativního běhu WINGS FOR LIFE WORLD RUN. Závodníci a účastníci běhu mohou využít zázemí univerzitních kolejí v Pardubicích – Polabinách, odtud bude také nedělní závod přesně ve 13 hodin odstartován. Poběží se kolem slepého ramene Labe s výhledem na Kunětickou horu.

„Wings for Life World Run je nadační běh, který pomáhá získat finanční podporu na výzkum léčby poranění míchy. Letos se běží celosvětově již pátý ročník. Probíhá současně v 38 zemích a pro nás se konal doposud nejblíže v Bratislavě,“ vysvětluje iniciátor a organizátor české odnože běhu Wings for Life World Run v Pardubicích student Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Ing. Jan Němec. „A proto jsem se pustil již druhým rokem do organizace běhu s názvem APP RUN Pardubice, který je součástí té celosvětové akce. Specifický je závod tím, že se neběží předem určená trať, ale závodníky dojíždí pomyslná cílová čára ve formě „catcher car“. To ve skutečnosti znamená, že každý zaběhne tolik km, kolik mu jeho rychlost běhu povolí,“ popisuje průběh nedělního závodu student doktorského studia Jan Němec.

Registrace účastníků-běžců probíhá online na webu Wings for Life World Run, kde je možné také přispět a zjistit podrobnosti: http://www.wingsforlifeworldrun.com/int/en/app-run-pardubice/.
Závod startuje již tuto neděli 6. května ve 13 hodin.

Komu nebude stačit nedělní běh, může se zúčastnit další běžecké akce hned následující čtvrtek 10. května. Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice ve spolupráci s Univerzitním sportovním klubem pořádá JARNÍ PROBĚHNUTÍ aneb „běh pro dobrou věc“.

„I letošní běh je určen pro všechny, kteří si chtějí zaběhat a kteří chtějí přispět a podpořit sebemenší částkou na nemocnou dívenku z Pardubicka. Tentokrát výtěžek z akce věnujeme malé Štěpánce, která bojuje hned s několika nemocemi najednou,“ říká o letošním, již čtvrtém, ročníku charitativního běhu jeho organizátorka Mgr. Lenka Doležalová z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Štěpánku a její život, vývoj i další budoucnost ovlivňuje kombinace diagnóz jako je hydrocephalus, epilepsie, těžká centrální hypotonie, genetická balancovaná chromosomální přestavba, hypermobilita, sluchová porucha i oční vada.“

Pro běžce jsou připraveny dvě tratě podél řeky Labe – kratší, v délce cca 3 km, a delší 8 km. Ti, kteří nemají běh v oblibě, mohou trasu projít procházkou. Startovné je dobrovolné a bude vloženo na transparentní účet Štěpánky.

Registrace účastníků univerzitního Jarního proběhnutí se uskuteční ve čtvrtek 10. května od 16 hodin u venkovních univerzitních sportovišť (v Kunětická ulici, Pardubice – Stavařov), kde proběhne v 17 hodin i samotný start dobročinného běhu.

Organizátoři obou běhů srdečně zvou všechny studenty a zaměstnance Univerzity Pardubice i obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře těchto běhů pro zdraví a charitativní účely.

Bližší informace:
k běhu Wings for Life World Run – APP RUN Pardubice:
Ing. Jan Němec
student Dopravní fakulty Jana Pernera