243111845_1542761496071852_4474667334416113763_n_172803.jpg

Sportem se rozhodli pomáhat studenti, akademici i zaměstnanci Univerzity Pardubice a vyzvou k tomu také obyvatele Pardubic. Už tuto sobotu odstartují všichni příznivci pohybu na první Běh Univerzity Pardubice. Vybrat si mohou ze dvou tras, na které lze vyjet i na kolech nebo koloběžkách. Výtěžek akce podpoří domácí hospicovou péči.

Akcí Běh Univerzity Pardubice navazujeme na sérii Běhů Terryho Foxe, které se v České republice úspěšně organizovaly v letech 1993 až 2007, z toho deset let také v Pardubicích. Pokračovatelem byl Běh naděje, jehož organizaci ale zastavila pandemie. Jako univerzita nechceme o tuto tradici přijít. Zveme proto všechny, kteří fandí pohybu a chtějí pomoci. Náš běh je na podporu domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice,“ uvedl Mgr. Petr Filip z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Sportovci vyběhnou v sobotu 9. října 2021 z Pernštýnského náměstí.

Běžce čeká trasa dlouhá 2,5 kilometru, trať pro příznivce kol a koloběžek bude mít 3 kilometry. První start je naplánovaný na 10.00 hodin pro běžce a 10.30 hodin pro cyklisty a koloběžky. Prezentace začíná v 9.00 hodin. Celá akce je nesoutěžní s dobrovolným příspěvkem na dobrou věc.

Všichni nadšenci pohybu si kromě sportu užijí také zábavný doprovodný program Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Univerzitního sportovního klubu (USK) a Taneční a pohybové skupiny Hroch.

Běh pořádá Univerzita Pardubice a USK Pardubice za přispění města Pardubice, pomoci KON. Akce je součástí podzimních Městských slavností v Pardubicích.

Pardubice 4. října 2021

Mgr. Martina Macková