galerie_-_werner_-_plakat_web_136110.jpg

Grafiky akademického malíře Josefa Wernera budou nově k vidění v galerii Univerzity Pardubice. Umělec, jehož díla jsou zastoupena v četných významných světových i soukromých sbírkách, získal přes 30 mezinárodních cen za grafiku.

Josef Werner (nar. 1945) vystudoval Akademii výtvarného umění u prof. K. F. Dahmena v Mnichově a v 70. letech uskutečnil první lepty. O deset let později začal tvořit grafické plastiky. Má za sebou více než 150 samostatných výstav v Německu, ve Francii, Dánsku, Austrálii, USA nebo v Japonsku. V současné době žije a pracuje v Prienu u Chiemského jezera v Bavorsku.

Trvalý zájem o grafiku, neustálý experiment s kovovou matricí a poetické vidění člověka i světa, který si vysnil, mu umožňují radostnou hru, na jejímž konci se zrodí autorem vytištěný grafický list. Jeho mimořádné zkušenosti a znalosti i řemeslná zručnost mu umožňují na grafických deskách zachytit i nejsložitější děj takovým způsobem, že divák se zatajeným dechem sleduje osudy aktérů, kterým vdechl život,“ komentuje práci vystavující autora v doprovodném textu kunsthistorik doktor Karel Žižkovský.

KDY: vernisáž úterý 10. 9. 2019 od 17 hodin, výstava potrvá do 7. 11. 2019
KDE: Galerie Univerzity Pardubice, vestibul Univerzitní knihovny, Studentská 519 Pardubice

Vstup do Galerie UPa je zdarma.

Těšíme se na Vás!

Pardubice 5. září 2019

Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice