vlajka_pro_tibet_2020_www_144721.jpg

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom vás upozornili, že studenti Univerzity Pardubice se zítra zapojí do akce Vlajka pro Tibet. Mezinárodní kampaň upozorňuje na útlak a násilí páchané na původním obyvatelstvu Tibetu. Univerzita vyvěsí tibetskou vlajku na jednu ze svých budov už po sedmé.

Vyvěšením tibetské vlajky si připomínáme tragický rok 1959, kdy armáda Čínské lidové republiky potlačila tibetské povstání proti čínské okupaci. Zároveň chceme upozornit i na aktuální problémy spojené s Čínou a vyzvat k opatrnosti ve vztahu se stále rostoucí asijskou velmocí, říká Vilém Skopal, student religionistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice a organizátor akce.

„Univerzita Pardubice svým postojem v rámci Vlajky pro Tibet vyjadřuje podporu demokratickým principům, respektování lidské důstojnosti jednotlivců, lidských práv a svobody vyznání s cílem udržet příležitosti Tibeťanů k vedení plnohodnotného života v autonomii své kultury,“ uvedla Ing. Andrea Koblížková, Ph.D., prorektorka pro rozvoj Univerzity Pardubice.

FOTOTERMÍN

KDY: 10. března 2020 od 11.30 hodin