na_univerzite_pardubice_zacina_letni_skola_it_pro_divky_autor_a._zeiner_135050.jpg

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás upozornili, že dnes začíná pro 12 studentek ze středních škol týdenní „Letní škola IT pro dívky‟, kterou pořádá již podruhé Kariérní centrum Univerzity Pardubice.

Tento srpnový týden se skupina dívek z různých koutů republiky účastní letní školy, během které proniknou do světa počítačové techniky. „Umožníme dívkám prostřednictvím letní školy nahlédnout do světa informačních technologií a seznámit je nejen s možnostmi studia na vysoké škole, ale také s praxí, aby věděly, kudy se mohou po střední škole vydat. Vyzkouší si programování i tvorbu webových stránek, zpracování dat či grafické úpravy fotografií,“ uvádí Ing. Helena Volejníková z Kariérního centra Univerzity Pardubice.

Tato letní škola pro dívky je koncipována jako týdenní kurz s pevným programem a ubytováním na kolejích. Součástí programu budou dopolední teoretické přednášky i workshopy a odpolední zážitkový program na jednotlivých fakultách univerzity.

Letní školu IT pro dívky pořádá Kariérní centrum Univerzity Pardubice ve spolupráci se SŠ DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.

FOTOTERMÍN

KDY: od pondělí 5. srpna do pátku 9. srpna od 9 do 15 hodin
KDE: Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, učebna PC102, nám. Čs. legií 565, Pardubice

Lenka Čermáková