p1130010_131448.jpg

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás informovali, že téměř třicítka studentů Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice oboru Zdravotnický záchranář prochází speciálním potápěčským kurzem. Se záchranou na vodě se vysokoškoláci seznamují v areálu vodních sportů loděnice Univerzity Pardubice, kde se učí ovládat plavidla, ale také v bazénu pardubického aquacentra. Tam trénují ponory a zkouší techniky obrany zachránce (plavčíka). Další lekce potápění je čekají v lomu Leštinka na Chrudimsku.

Během kurzu si budoucí záchranáři osvojují záchranářské dovednosti ve vodě, naučí se orientovat v terénu a řešit krizové situace. „Náplní kurzu je potápění s ABC, teorie potápění s dýchacím přístrojem, seznámení se s fyzikálními a fyziologickými aspekty potápění, diagnostikou potápěčských nehod. Studenti budou provádět zkušební ponory na bazénu a ve volné vodě a trénovat záchranu na tekoucí vodě,“ uvedl Mgr. Jan Němec z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Na závěr týdenního výcviku musí studenti prokázat záchranářské dovednosti při praktické zkoušce.

FOTOTERMÍN bazén

KDY: pondělí 13. května a úterý 14. května od 9 do 11 hodin