Avízo: Východočeský akademický orchestr zve na sérii vánočních koncertů ve třech městech

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Univerzita Pardubice a Východočeský akademický orchestr zvou na speciální sérii vánočních koncertů Večer plný kouzel.

Program zazní postupně ve třech městech regionu – Pardubice, Heřmanův Městec a Chotěboř. Akademický soubor při něm vystoupí společně s pěveckými sbory Vlastislav Heřmanův Městec a Doubravan Chotěboř. Východočeský akademický orchestr na Vánoce oslaví rok své existence. V programu koncertů uvede opět skladby z žánru klasické, ale i filmové hudby. Diváci se mohou těšit na předehru k Mozartově opeře Kouzelná flétna, mši Alma Nox od Mikuláše Schneidera-Trnavského zkomponovanou na motivy vánočních koled, a také na originální směs melodií z vánočních pohádek ve vlastní úpravě orchestru.

„Věřím, že pro posluchače bude velmi atraktivní filmová hudba z českých pohádek, kterou premiérově uvedeme se sbory Doubravan Chotěboř a Vlastislav Heřmanův Městec,“ říká šéfdirigent orchestru Jakub Pikla. V první půli koncertu se debutově jako dirigent představí Jan Hrubeš, kontrabasista a ředitel orchestru. „Jsem rád, že můžu se svými kolegy vystoupit i v pozici dirigenta a doufám, že se naše společné provedení Mozartovy předehry k opeře Kouzelná flétna bude líbit,“ uvedl k programu Jan Hrubeš.

KDO: Východočeský akademický orchestr, sbory Vlastislav Heřmanův Městec a Doubravan Chotěboř

KDY A KDE:
15. prosince 16:30 sokolovna Heřmanův Městec
16. prosince 19:00 Aula Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice
21. prosince sokolovna Chotěboř

Lístky na koncert pod záštitou rektora Univerzity Pardubice Jiřího Málka a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického prodává Turistické informační centrum Pardubice nebo síť Ticketportal.

Martina Macková,
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice