Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom vás upozornili, že Vysokoškolský akademický orchestr, který tvoří studenti a absolventi Univerzity Pardubice a Konzervatoře Pardubice, se chystá ZÍTRA na svůj druhý velký symfonický koncert. Tentokrát se inspiroval Amerikou a zahraje v Aule Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.

Věřím, že program koncertu, jehož společným jmenovatelem je Amerika, opět zaujme. Zazní nejslavnější westernové melodie světově uznávaného filmového skladatele Ennia Morriconeho a na Divokém západě nebo na kontinentu zůstaneme i s hudbou z filmu Limonádový Joe nebo závěrečnou slavnou Novosvětskou symfonií od Antonína Dvořáka,“ přibližuje čtvrteční program Jan Hrubeš, student Univerzity Pardubice a produkční orchestru. Orchestr zahraje pod vedením dirigenta Jakuba Pikly. Sopránové sólo v Morriconeho westernech zazpívá Kristýna Kůstková.

Východočeský akademický orchestr, který funguje pod patronací Univerzity Pardubice, vznikl loni. Jeho první vánoční koncert byl úspěšný.

KDY: čtvrtek 30. května 2019 od 19.00
KDE: Aula Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice, Studentská 519, Pardubice

Vstupenky v ceně 160 korun (80 korun pro seniory a studenty) jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru, v síti Ticketportal nebo budou k zakoupení na místě před začátkem koncertu.

Těšíme se na Vás!

Pardubice 29. května 2019