pozvani_na_debatu_umela_inteligence_a_univerzity_-_smysl_moznosti_a_rizika_199080.jpg

Umělá inteligence jako velké téma pro české vysoké školy, kterým se budou zabývat experti na Univerzitě Pardubice (UPCE) už tento čtvrtek 2. března ve speciální debatě. Hosty budou prorektor pro vědu a tvůrčí činnost Petr Doležel z Fakulty elektrotechniky a informatiky a vedoucí Katedry filosofie a religionistiky Ondřej Krása z Fakulty filozofické.

Diskuse navazuje na loňskou debatu o dezinformacích s českým expertem působícím v mezinárodních organizacích Jakubem Kalenským. Experti UPCE se rozhodli otevřít další velké a velmi aktuální téma, protože právě v posledních měsících se používání umělé inteligence (AI) velmi šíří. Před půlrokem byly veřejnosti zpřístupněny generátory obrázků a před třemi měsíci generátor textů ChatGPT, který i v univerzitním prostředí vyvolává velký ohlas.

O tom, co všechno tyto změny znamenají, když jsou stroje schopny vytvářet smysluplné texty, jaká je technická povaha umělé inteligence a jak se k tomuto vývoji mohou a mají postavit univerzity, budou mluvit odborníci v kampusu UPCE.

Organizátorem debaty pod názvem Umělá inteligence a univerzity – smysl, možnosti a rizika, je Fakulta filozofická UPCE a moderátorkou akce bude Kateřina Mazurová.

KDY: 2. 3. 2023 | 13.00 – 14.30
KDE: posluchárna EB-E2, Univerzita Pardubice, Studentská 84 Pardubice

Pro všechny zájemce je vstup zdarma.

Umělá inteligence a univerzity. Smysl, možnosti a rizika | Univerzita Pardubice (upce.cz).

Těšíme se na vás.

Pardubice 27. února 2023