Avízo: Univerzita se zapojí do akce Sportovní park Pardubice

9. 8. 2019

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás informovali, že Univerzita Pardubice je se svým populárně-vědeckým stanovištěm opět součástí Sportovního parku Pardubice.

Během sedmi dnů se na zážitkovém stanovišti univerzity SCIENCE POINT (č. 14) budou návštěvníkům věnovat vědci i vysokoškoláci. Hravou a zážitkovou formou jim přiblíží svět moderní vědy. Postupně se představí obory jako chemie, doprava, elektrotechnika, zdravověda, restaurování, ekonomie a robotika. „Kromě ukázek nejrůznějších jevů, kvízů z oblasti chemie, z dopravy a zdravotnických oborů, nabídneme pohled do virtuálního světa, vědecké puzzle nebo možnost vyzkoušet si speciální modely,“ říká Ing. arch. Iva Svobodová, organizátorka populárně-naučných akcí Univerzity Pardubice.

Univerzitní sportovní klub a Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice chystají v blízkosti Science Point pro zájemce sportovní hry nebo trenažéry veslování.

KDY: od pondělí 12. do 18. srpna, vždy od 9 do 18 hodin

KDE: stanoviště č. 14, park Na Špici, Pardubice

Těšíme se na Vás!

Martina Macková