Avízo: Univerzita se představí na Vědecko-technickém jarmarku

11. 6. 2019

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom vás pozvali na VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK, který Univerzita Pardubice pořádá s partnery v rámci městských slavností. Speciální celodenní populárně-naučný program na Pernštýnském náměstí nabídne ukázky z vědeckého bádání pardubických akademiků.

Vysokoškoláci zábavnou formou a interaktivními pokusy seznámí zájemce s vědeckými disciplínami, které se prolínají všemi sedmi fakultami univerzity. „Nabídneme atraktivní pokusy, chemické experimenty, dopravní stavebnice i elektrotechnické hrátky. Zájemci si vyzkouší finanční gramotnost, práci archeologa, vyrazí si historickou minci, seznámí se s restaurátorskými technikami a dozví se více o stavbě lidské kostry,“ uvedla Iva Svobodová, koordinátorka Vědecko-technického jarmarku z Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice.

K univerzitě se připojí i čtyři pardubické střední školy s ukázkami elektrotechniky, chemie, fyziky a potravinářství. Lidé dostanou možnost pohlédnout do dalekohledu z Hvězdárny barona Artura Krause nebo si vyrazit na netradiční exkurzi do cvičného mlýna SPŠ potravinářství a služeb, Východočeského divadla a do expozic Východočeského muzea na zámku. Akci zahájí fanfáry studentů Konzervatoře Pardubice. Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci městských slavností Zrcadlo umění. Akci finančně podporuje Pardubický kraj a město Pardubice.

 

KDY: čtvrtek 13. 6. 2019 od 9 do 17 hodin

KDE: Pernštýnské náměstí, Pardubice

 

Pardubice 11. června 2019

 

Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubic

 

Bližší informace:
Ing. arch. Iva Svobodová, hlavní organizátorka akce
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa
telefon 466 036 482, mobil 606 694 170
e-mail iva.svobodova@upce.cz

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
false
Tiskové zprávy