pupeny-1094367.jpg

Univerzita Pardubice nabízí veřejnosti další zajímavou výstavu ve své galerii GU:. Příští týden uvede vernisáží malby českého malíře Zbyňka Sedleckého. Prodejní výstava bude k vidění celý měsíc a vstup do univerzitní galerie v kampusu UPCE je zdarma.

Zbyněk Sedlecký (1976) patří do silné generace nastupující na českou uměleckou scénu na přelomu tisíciletí. Vystudoval Fakultu výtvarných umění na Masarykově univerzitě v Brně a Akademii výtvarných umění v Praze. Dlouhodobě vyučuje figurální kresbu a realistickou malbu na pražské UMPRUM. Zkušenosti čerpal na stážích v Německu, Belgii nebo v USA. Samostatně vystavuje od roku 2005 v předních českých galeriích a účastní se skupinových přehlídek v zahraničí. V jeho dílech rezonuje příroda ale i městská krajina. Sedleckého práce tematizují vztah místa a času k povaze lidské paměti.

„Holandský barokní malíř Rembrandt zanechal téměř stovku autoportrétů. Jde o jedinečné svědectví a nevyčerpatelně bohatou zásobárnu o jeho lidském a uměleckém zkoumání sebe sama, kdy se mu autoportrét stal celoživotní autobiografií. I Sedlecký maluje motivy, kde vystavuje sám sebe právě kvůli experimentování s malbou samotnou, s jejími prostředky a výrazivem. Souběžně s performativním sebeinscenováním maluje autor detaily svých rukou. Ruka se objevuje jako motiv v mnoha proměnách,“ uvedl kurátor prof. Tomáš Lahoda.

KDY: 17. 4. 2024 od 17.30 h – vernisáž, výstava potrvá do 20. 5. 2024

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice, Aula Arnošta z Pardubic, Studentská 519 Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Těšíme se na Vás!

Pardubice 11. dubna 2024