a2020-poster-online_144305.png

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás pozvali na akci Antropofest - mezinárodní festival filmů se sociálně antropologickou tematikou. Dvoudenní festival se bude vůbec poprvé v celém rozsahu konat v Pardubicích a nabídne divákům 18 nejzajímavějších snímků českých i zahraničních antropologů, které v České republice v podstatě nelze zhlédnout.

Antropofest uvede úspěšné filmy z minulých let i nejnovější snímky studentů vizuální antropologie v České republice. Dva z nich – Legal Alien od Adiho Hasanbašiće a Touha žít od Lucie Knytlové – jsou absolventské filmy studentů oboru Sociální antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. První z nich se věnuje psychologickému tématu slyšení hlasů a druhý pohledu na život lidí, kteří bojují s rakovinou. „Jsem moc rád, že naši absolventi založili tento unikátní festival. Univerzita Pardubice je v současnosti jedinou vysokou školu u nás, která má akreditované specializace na vizuální antropologii v bakalářském i magisterském studiu, řekl doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D., děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, který akci zahájí.

Diváci mohou prostřednictvím filmů poznávat život nejrůznějších lidských společenství, sociálních skupin či jedinců z celého světa. Témata se dotknou například produkce hudby ve věznicích v Kolumbii, módy v Ghaně, zásahů ropných společností do chovu sobů původních obyvatel Sibiře, vzpomínek na zatopené obce na Slovensku nebo vymýtání duchů v Íránu. Filmy jsou doplněny o titulky v češtině.

Přehlídku filmů začali před 11 lety organizovat absolventi Univerzity Pardubice, kteří založili spolek Antropofest. Vstup na akci je volný.

Více k programu festivalu na: http://www.antropofest.cz/.

KDY: úterý 3. 3. od 10:00 do 22:00 a ve středu 4. 3. od 10:00 do 22:00.
KDE: Divadlo 29, ulice Sv. Anežky České Pardubice

Těšíme se na Vás!

Lenka Čermáková
zástupce vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

Bližší informace:
PhDr. Lívia Šavelková, Ph.D.
Katedra sociální a kulturní antropologie Fakulty filozofické UPa
telefon 466 036 629