pozvanka_na_dny_krajskeho_zdravotnictvi_192919.jpg

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice zve zájemce o studium na Den krajského zdravotnictví. Akce nabídne žákům základních a středních škol možnost poznat různé profese zdravotníků, a také uplatnitelnost na trhu práce. Druhý ročník pořádá fakulta opět společně se Střední zdravotnickou školou a se záštitou Pardubického kraje.

„Chceme žákům ukázat nejen různorodost a obsah práce našich profesí, také jejich důležitost ve společnosti. Každý, kdo se rozhodne studovat některý ze zdravotnických oborů, má velkou perspektivu a do budoucna jisté uplatnění,“ uvedla děkanka Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice doc. Jana Holá.

Letošní novinkou je dvoudenní program akce. První den bude zaměřený na žáky základních škol, kterým detailně představí studium na Střední zdravotnické škole, druhý den zájemci také ze středních škol poznají studijní programy Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice a možnosti uplatnění. Budoucí studenti uvidí například práci záchranáře v akci, nebo se seznámí s metodou tzv. simulovaných pacientů, která pomáhá při výuce všeobecných sester, porodních asistentek a dalších zdravotníků. Chybět nebudou ani tematické workshopy a diskuse se sdílením osobních zkušeností dlouholetých profesionálů. Součástí programu jsou prezentace poskytovatelů zdravotní a sociální péče z celého Pardubického kraje. Loni se akce zúčastnilo několik stovek žáků. Letos organizátoři očekávají více než 300 zájemců.

KDY: 19. 10. a 20. 10. 2022

KDE: Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395 Pardubice

Více o akci zde: Den krajského zdravotnictví 2022 | Fakulta zdravotnických studií (upce.cz)

Těšíme se na Vás!