dsc_3151-enhanced_2_-_kopie_162407.jpg

Univerzita Pardubice bude příští týden hostit zasedání Pléna České konference rektorů (ČKR).

Zástupci českých veřejných, státních a soukromých vysokých škol chtějí mimo jiné diskutovat o aktuální situaci. Kvůli pandemické situaci budou jednat hybridní formou.

Do Pardubic přijede pět členů předsednictva v čele s předsedou ČKR a rektorem České zemědělské univerzity v Praze prof. Petrem Skleničkou. Do vedení konference patří také rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek, který je místopředsedou ČKR pro oblast tvůrčích činností. Další členové a hosté se k jednodennímu jednání připojí online.

Jedním z bodů jednání je aktuální situace na vysokých školách, proto se k jednání připojí také ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a jeho náměstci. Rektoři chtějí prodiskutovat i hodnocení vědy společně se zástupci Rady pro výzkum vývoj a inovace (RVVI). Součástí setkání na Univerzitě Pardubice bude tisková konference po jednání ČKR.

Česká konference rektorů (ČKR), založená 28. ledna 1993, je sdružení rektorů všech veřejných (26), všech státních (2) a některých soukromých (19) vysokých škol v České republice. Jejím posláním je zabývat se zásadními otázkami vysokých škol, zaujímat k nim stanoviska a uplatňovat je v zákonodárných a výkonných institucích a úřadech. ČKR navazuje a udržuje styky s Konferencemi rektorů jiných zemí a s příslušnými mezinárodními institucemi, zejména s Evropskou univerzitní asociací (EUA). Jednání na Univerzitě Pardubice je 160. zasedáním Pléna České konference rektorů.

Více k programu najdete zde: 160. zasedání Pléna ČKR v Pardubicích péčí Univerzity Pardubice. Hybridní formou, 15. dubna 2021. | Česká konference rektorů (muni.cz).

Pardubice 9. dubna 2021

Mgr. Martina Macková