pozvani_na_vernisaz_o_janu_patockovi_132231.jpg

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás informovali, že Univerzita Pardubice v pondělí otevře výstavu, která se věnuje životu a dílu filozofa Jana Patočky. Expozici s názvem Filosofovo bytí - a čas najdete ve foyer univerzitní auly.

„Výstava představuje život a dílo jednoho ze tří nejvýznamnějších českých myslitelů. Věnuje se širším kontextům Patočkovy tvorby. Výstava připomíná Patočkův odborný zájem, do něhož patřily nejen zásadní interpretace díla Komenského a Masaryka, ale rovněž mnohé studie z oblasti fenomenologické filosofie,‟ říká garant akce doc. PhDr. Aleš Prázný, Ph.D., proděkan pro vědu a výzkum Fakulty filozofické UPa.

Zájemci se mohou seznámit s rozsáhlou překladatelskou tvorbu věnovanou Patočkovým textům, tlumočeným dosud do pětadvaceti jazyků, a také s edicí jeho Sebraných spisů.

Na vernisáži promluví Aleš Prázný z Fakulty filozofické UPa, Ivan Chvatík a Jan Vít z Archivu Jana Patočky. Expozici získala Univerzita Pardubice z Archivu Jana Patočky Filosofického ústavu Akademie věd ČR. Výstava, která měla premiéru v Praze, v Pardubicích nabídne i virtuální prohlídku původní expozice.

KDY: 3. 6 - 8. 7. 2019; VERNISÁŽ pondělí 3. 6. 2019 v 10 hodin

KDE: foyer Auly Arnošta z Pardubic, Studentská 519

Těšíme se na Vás!

Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa

Pardubice 31. května 2019

Bližší informace:
doc. PhDr. Aleš Prázný, Ph.D.
proděkan pro vědu a výzkum Fakulty filozofické UPa
telefon 466 036 281