univerzita-pardubice-nabidne-diskuse-na-tema-spolecnost-mediaarchiv-upce93381.jpg

Média budou letošním tématem akce Společnost a její správa na Univerzitě Pardubice. Akce nabídne diskuse expertů i populárních osobností. Mezi hosty se objeví například populární influencer Kovy nebo reportér České televize Richard Samko. Program třetího ročníku s podtitulem Společnost a média odstartuje ve středu 10. dubna v prostorách kampusu univerzity.

„Akce Společnost a její správa je specifická tím, že každý rok otevírá aktuální nosné téma, které se snaží přiblížit studentům a akademikům. Ti všichni se mohou na akci nejen něco dozvědět, ale také se setkat a diskutovat se zajímavými lidmi. Pro letošní ročník jsme zvolili téma Společnost a média, na které bychom se rádi podívali z více úhlů – v poslední době jsou hodně viditelná sociální média, která s sebou nesou ale i určitá rizika, například v podobě hodně diskutovaných dezinformací. Samozřejmě neopomeneme ani roli těch klasických médií,“ uvedl organizátor akce JUDr. Martin Šmíd, Ph.D. z Ústavu správních a sociálních věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Během akce vystoupí například digitální tvůrkyně, novinářka a juniorní poradkyně předsedy Senátu Parlamentu České republiky Johana Bázlerová, která se bude zabývat sociálními sítěmi, politikou a médii nebo tajemník Magistrátu města Pardubic Michal Zítko, který promluví o vztahu veřejné správy a médií. Diskutovat se studenty o současné mediální džungli přijede také influencer Karel Kovář, známý také jako Kovy. V doprovodném programu čekají zájemce dva workshopy s platformou Demagog.cz na témata Fact-checking a kritické zpracování informací a Kritické myšlení a mediální gramotnost, a také neformální setkání s hudebním doprovodem.

Akci pořádá Fakulta ekonomicko-správní a Fakulta filozofická pod záštitou děkanů obou fakult prof. Jana Stejskala a doc. Jiřího Kubeše. Ti také program společně zahájí. Letošní třetí ročník akce Společnost a její správa navazuje na úspěšné loňské téma Společnost a lidská práva, kde jako hlavní host vystoupila vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Více o programu najdete na webu Společnost a její správa: Společnost a média | Univerzita Pardubice (upce.cz)

KDY: středa 10. dubna                 9:45 – 15:00
KDE: Univerzita Pardubice, Studentská 95, Pardubice