letak_a4_litcon_2019_tisk_130525.jpg

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

studenti a akademici Fakulty filozofické Univerzity Pardubice se počtvrté sejdou na přehlídce literární kultury LitCon 2019 v Kutné Hoře. Tématem bude opět literatura jako věda i živá tvorba. Se svými autorskými i odbornými texty se představí studenti i jejich pedagogové. Řeč bude o básníku Miloni Čepelkovi nebo o vztahu Tomáše Garrigue Masaryka a Zdenky Šemberové. Speciálním hostem bude se svým autorským čtením pardubický básník Pavel Rajchman. Akce je určená primárně studentům druhých ročníků, ale je otevřená i veřejnosti.

Název LitCon si přehlídka našla ze zkratky z literárního »conu«. Slovo »con« se používá ve smyslu setkání příznivců – convention. „Naším cílem je vytvářet povědomí o tom, že literatura je také živá tvorba, ať už vyučujících nebo studentů, a že i odborná vědecká činnost může mít svůj zájmový aspekt,“ říká Mgr. Jiří Studený, Ph.D., z Katedry literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, který studenty historicko-literárního oboru učí tvůrčímu psaní.

KDY: čtvrtek 11. dubna 2019 od 10 hodin

KDE: Dačického dům v Kutné Hoře