petr_jan_juracka_144476.jpg

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás pozvali na přednášku Petra Jana Juračky nazvanou Ze života fotografa. Pardubický rodák se podělí o své fotografické zkušenosti, představí fototechniku a můžete se také těšit na poutavé vyprávění z jeho cest. Během přednášky se pokusí vypíchnout hlavní momenty své profesní kariéry, mezi které jistě patří i fotografování koní Převalského v Mongolsku, utopený dron
v ugandském Nilu či nedávné evropské dronové lety v Norsku, Švýcarsku a Irsku.

„Když se narodíte jako zrakově postižené dítě s křivou páteří a s plochýma nohama, v patrně nejplošším místě ve vesmíru, totiž Pardubicích, vaše šance na to stát se světově uznávaným fotografem, horolezcem, anebo vědcem zabývajícím se fotografií mikroskopického světa nejsou příliš velké. Jenomže občas se stane, že se u kolébky zjeví dezorientovaná sudička a začnou se dít věci. Já tohle štěstí měl…,“ říká Petr Jan Juračka.

Petr Jan Juračka, Ph.D. *1985 se v současné době fotografii věnuje zejména na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde fotografuje pomocí světelných i elektronových mikroskopů, bezdrátově řízených blesků a časosběru. Kromě těchto aktivit také podlehl kouzlu rádiem řízených vrtulníků a filmu. Získal několik mezinárodních ocenění mj. zlatou medaili za sérii fotografií motýlích křídel v kategorii Micro v rámci jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa - International Photography Awards USA.

KDY: Úterý 10. března 2020 od 18.30 do 20.30 hodin
KDE: Aula A3 Univerzity Pardubice (vedle Univerzitní knihovny)

Těšíme se na Vás!

Lenka Čermáková