papadopulos-andreasc-ceska-televize-foto-michaela-buchtova288617.JPG

Mrzí nás to, ale Andreas Papadopulos bohužel v pondělí na Čaj o páté nedorazí. Důvodem je sněhová kalamita v Polsku.

Těšit se na něj můžete v letním semestru, děkujeme za pochopení.

Poslední akcí zimního semestru z cyklu Čaj o páté bude opět neformální debata. Univerzitu Pardubice navštíví zahraniční reportér České televize Andreas Papadopulos. Se studenty bude debatovat o své práci.

Chtěl se vždy stát novinářem? Jak probíhá jeho běžný pracovní den? Čím si jako zahraniční zpravodaj ve válkou zmítané zemi prošel? Jak vidí budoucnost novinařiny v souvislosti s rozvojem umělé inteligence? Nebo jak vnímá současnou politickou situaci v Polsku? Nejen o těchto tématech budeme debatovat v prostorách univerzitní auly.

Andreas Papadopulos je novinář, reportér a zahraniční zpravodaj. Od roku 2017 působí v zahraniční redakci České televize, v roce 2022 se stal zpravodajem v Polsku, od začátku válečného konfliktu byl mimořádným zpravodajem na Ukrajině. Je také autor dokumentu o rumunské revoluci Poslední revoluce a spoluautor dokumentu Rok covidu – rána pro ekonomiku

KDY: pondělí 4. 12. 2023 od 17.00

KDE: Aula Arnošta z Pardubic, Studentská 519 Pardubice

Vstup na akci je zdarma a je určena pro studenty akademiky i širokou veřejnost.

Těšíme se na Vás!

Pardubice 30. listopadu 2023