na-univerzite-pardubice-startuje-tyden-ekonomie-praxefoto-jan-jambor94647194649.jpg

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zve studenty a odbornou veřejnost na Diskusní fórum České národní banky (ČNB) s významnými ekonomy a hosty. Akce je naplánovaná na úterý 23. dubna do auly univerzity.

Ke klíčovým tématům jako je Hospodářský vývoj a měnová politika či Digitální měny a kryptoaktiva vystoupí guvernér ČNB Aleš Michl, a také viceguvernérka Eva Zamrazilová a člen bankovní rady Jan Procházka. Za akademiky promluví děkan Fakulty ekonomicko-správní Jan Stejskal, vedoucí Ústavu ekonomických věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice Jan Černohorský a prorektor Univerzity Karlovy Ladislav Krištoufek.

„Jsem rád, že se Diskusní fórum České národní banky uskuteční právě na naší fakultě, neboť se již delší dobu zaměřujeme na přípravu odborníků v oblasti financí. Navíc tato akce zapadá i do strategie fakulty, která směřuje na bližší propojení teorie a praxe, stejně tak chceme studentům umožnit setkat se a případně diskutovat s představiteli centrální banky, kteří realizují v praxi to, co se studenti teoreticky učí. Velmi si vážíme vstřícnosti a dosavadní spolupráce ČNB s naší fakultou, kterou naplňujeme uzavřenou dohodu o spolupráci,“ uvedl prof. Jan Stejskal, děkan Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Účast na akci je pro zájemce nutné do 22. dubna potvrdit prostřednictvím registračního formuláře na webu ČNB.

Diskusi bude možné sledovat také v přímém přenosu na webu České národní banky a pokládat dotazy přes aplikace Sli-do. Akci moderuje Terezie Tománková.

KDY: 23. dubna 9:00 - 12:30

KDE: Aula Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice, Studentská 519, Pardubice

Podrobný program akce najdete na webu Přímý přenos z diskusního fóra ČNB - Česká národní banka (cnb.cz)

Vstup je zdarma.