dfjp_02_138917.jpg

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

rádi bychom vás pozvali na akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž partnerem je i Univerzita Pardubice. V univerzitním areálu v Polabinách si budou moci zájemci vyzkoušet jízdu na zručnost, uvidí ukázky vyprošťování, nácvik první pomoci nebo si vyzkouší svůj odhad. Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zde představí své experimentální vozidlo se samostatně řiditelnými nápravami a bude všechny řidiče učit správné a bezpečné jízdě (např. i parkovat a couvat).

Program lze absolvovat s vlastním automobilem a zároveň budou k dispozici různé typy vozů k zapůjčení. Zájemci si tak budou moci vyzkoušet automobil s pravostranným i levostranným řízením či s manuální i automatickou převodovkou. Akce se mohou zúčastnit všichni bez rozdílu věku, přednost k praktickým jízdám budou mít řidiči do 24 let věku.

Akce pokračuje i ve čtvrtek 10. října v prostorách vojenského letiště ve Starém Máteřově. Akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích pořádá odbor sociálních věcí Magistrátu města Pardubic ve spolupráci s partnery.

KDY: ve středu 9. října od 10 do 16 hodin

KDE: kampus Univerzity Pardubice