dsc_6672_uprava_162820.jpg

Ošetřovatelství a porodní asistentce budou tématy mezinárodní konference, kterou už pošesté pořádá Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Diskuse zahraničních a českých odborníků se kvůli pandemii letos uskuteční online.

Konference Kvalita a její perspektivy s podtitulem Odkaz Florence Nightingalové na cestě k moderní péči je určena nejen akademickým pracovníkům, ale také vědcům a odborníkům, kteří se zabývají tématy z nelékařských zdravotnických oborů. Jeden z příspěvků konference uvede doc. Kelley Anderson z Georgetown University, Washington, D.C., a zaměří se na postavení sester v rámci zdravotnického systému v USA. Vybrané příspěvky budou publikovány v suplementu časopisu Praktický lékař.

Akci pořádá Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s Fakultou zdravotníctva a sociálnej práce Trnavské univerzity na Slovensku, Faculty of Nursing Ankara University v Turecku a Fakultou zdravotnických věd Univerzity Bielsko-Biała v Polsku.

Původně se konference měla konat minulý rok v dubnu, ale organizátoři museli kvůli propukající pandemii akci odložit. Rok 2020 byl významný 200. výročím narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové a Světová zdravotnická organizace ho vyhlásila Rokem sester a porodních asistentek.

Fakulta zdravotnických studií zorganizuje v rámci konference také workshop Nursing Leadership Forum, kterého je možné zúčastnit se zdarma prostřednictvím odkazu Nursing Leadership Forum.

Konference se uskuteční pod záštitou náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Ing. Michaely Matouškové, MPA.

Více informací: https://fzs.upce.cz/fzs/kvalita-jeji-perspektivy-2021.

KDY: 21. a 22. dubna 2021