fzs_obory_142744.jpg

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice tento týden koná celostátní kongres na téma hojení ran, který spolupořádá Fakulta zdravotnických studií. Na osmnáctý ročník akce Mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů přijede tisíc lékařů a zdravotníků ze tří zemí, kteří se seznámí s nejnovějšími poznatky a léčebnými postupy.

„Fenomén hojení ran je jednou z důležitých oblastí prostupujících všemi u nás studovanými obory. Spolupořádání takto významné akce je pro nás nejen ctí, ale i významnou příležitostí setkat se s odborníky v oboru a seznámit se s novinkami, které následně promítneme do výuky našich studentů,“  říká doc. Ing. Jana Holá, Ph.D., děkanka Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Fakulta zdravotnických studií se hojení ran aktivně věnuje nejen ve výuce studentů, ale také v rámci celoživotního vzdělávání formou certifikovaných kurzů. Kurz Specifická ošetřovatelská péče o chronické rány a defekty probíhá na univerzitě každý rok a fakulta na něm spolupracuje s Českou společností pro léčbu rány.

KDY: 23. – 24. ledna 2020

KDE: aula Univerzity Pardubice, Studentská 519 Pardubice