grygarwww180928_182248.jpg

O studiu kosmického záření ultravysokých energií bude ve čtvrtek na Univerzitě Pardubice mluvit známý astronom, astrofyzik i popularizátor vědy Jiří Grygar.

Obsahem přednášky budou především informace z největší observatoře pro výzkumu UHE kosmického záření na observatoři Pierra Augera v Argentině, kde pracují a mají velmi významný podíl na výsledcích čeští fyzici a astronomové.

Setkání s vědcem pořádá Univerzita Pardubice, Jednota českých matematiků a fyziků, Ústav matematiky a kvantitativních metod Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice a Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.

RNDr. Jiří Grygar, CSc. je astronom a astrofyzik, popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry. Je držitelem hned několika ocenění, např. v roce 2011 získal nejvyšší ocenění České astronomické společnosti Cenu Františka Nušla. Je známý také jako dlouholetý člen Českého klubu skeptiků Sisyfos a bývalý vicepresident Evropské rady skeptických organizací. Je členem Učené společnosti ČR, kterou v letech 2004–2008 předseda také vedl.

KDY: čtvrtek 7. 4. od 17:00

KDE: posluchárna DB-B1, budova Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzita Pardubice, Studentská 95 Pardubice

Přednáška je veřejně přístupná. Těšíme se na Vás!

Mgr. Martina Macková

vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

Bližší informace:

Mgr. Libor Koudela, Ph.D.

Ústav matematiky a kvantitativních metod, Fakulta ekonomicko-správní

telefon 466 036 514
e-mail libor.koudela@upce.cz