uhel-005-cyklus-uhel-pohledu-2023-akryl-tmel-sprej-pastel-na-platne-45-x-35-cm92163.jpg

Univerzita Pardubice nabídne veřejnosti tento týden další výstavu. V prostorách Galerie GU: představí díla českého malíře a grafika Karla Štědrého. Výstavu s názvem Kdo si maluje, nezlobí otevře vernisáž už tuto středu 21. února. Zájemci o umění mají šanci si prohlédnout moderní díla až do 15. dubna v kampusu univerzity.

V tvorbě Karla Štědrého (39) se odráží zdánlivě protikladné zdroje. Zájem o klasickou modernu, architekturu, ale také o pop-kulturu a její specifické projevy jako graffiti, hip-hop, break-dance a počítačové hry. Jeho obrazy založené na geometrických vztazích a proporcích ale neztrácejí spontánnost. „Autor transformuje různé způsoby „jiných geometrií“ do prostoru nebo na dvojrozměrné plátno za účelem vytváření esteticky působivých výstupů. Výtvarno se odpoutalo od věrných reprodukcí a podobně osvobozujícím směrem od čísel k abstrakci se vydala i matematika. Změna paradigmatu je v obou oblastech analogická: zkoumání elementárních tvarů a forem ustoupilo objevování vztahů mezi nimi,“ popisuje tvorbu autora prof. Tomáš Lahoda, kurátor galerie GU: a pedagog Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Karel Štědrý (39) studoval na Vyšší odborné škole Václava Hollara propagační grafiku a poté malbu v ateliéru Stanislava Diviše na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od roku 2002 uspořádal přes dvě desítky samostatných výstav v České republice i v zahraničí a bezmála čtyři desítky skupinových výstav.

KDY: 21. 2. 2024 od 17.30 h – vernisáž, výstava potrvá do 15. 4. 2024

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice, Aula Arnošta z Pardubic, Studentská 519 Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Těšíme se na Vás!

Pardubice 19. února 2024