pozvani_na_vystavu_anny_neborove_-_fragmenty_203226.jpg

Pražská malířka a ilustrátorka Anna Neborová představí od poloviny května svá díla v Galerii GU: Univerzity Pardubice. Výstavu s názvem Fragmenty zahájí vernisáží za účasti autorky ve středu 17. května. Návštěvníci si mohou díla prohlédnout až do konce června.

Anna Neborová zobrazuje svým osobitým a křehkým přístupem běžné věci, které nás obklopují. Stěžejním rysem jejího díla je postprodukce fotografických obrazů jako východisko pro následné malování. Autorka pracuje s meta-realitou digitálního média, maluje virtuální realitu přetvořených fotografií skutečnosti.

Anna Neborová vystudovala malbu na Akademii výtvarných umění v Praze. Samostatně vystavuje od roku 1997. Má za sebou řadu samostatných i společných výstav v českých i v zahraničních galeriích. Je úspěšná i jako ilustrátorka. Se svojí první ilustrovanou knížkou pro děti - Červený panáček, získala 2. místo v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2002 (v kategorii Literatura pro děti a mládež). V roce 2003 byla oceněna také Zlatou stuhou 2003 (soutěž v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež). V roce 2004 jí vyšla autorská knížka Oskar a Mimi. V roce 2007 ilustrovala slabikář pro nakladatelství Fraus. V současnosti žije a pracuje v Praze.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)

KDY: vernisáž středa 17. 5. 2023 od 17.30 h, výstava potrvá do 30. 6. 2023

KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice (budova Auly Arnošta z Pardubic), Studentská 519, Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Těšíme se na Vás!

Pardubice 15. května 2023