pozvani_na_vystavu_alese_zapletala_-_ephemera_201201.jpg

Galerie GU: Univerzity Pardubice otevírá tento týden další výstavu. Tentokrát v prostorách univerzitní auly představí mladého českého malíře Aleše Zapletala. Vernisáží zahájí výstavu s názvem Ephemera ve středu 5. dubna a zájemci o umění si mají šanci prohlédnout tato moderní díla do 15. května.

Aleš Zapletal (33) je malíř, který zobrazuje povědomé, tajemně bezčasé prostředí. Romantické krajiny jsou výchozím bodem inspirace Zapletalových scenérií. Spíše než ty skutečné však krajiny již přetvořené, umělé, ztvárněné v dílech umělců 19. století, nebo i fantazijní krajiny ze světů animovaných pohádek. Ephemera, pomíjivost, je obsahovým znakem jepičího života člověka v poměru k vesmírné dimenzi, ale i charakteristickým rysem malířského procesu, kdy autor každý obraz neustále přemalovává a nechává se inspirovat nově vzniklými fázemi, aby je opět přemaloval až do výsledné podoby.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)

KDY: vernisáž středa 5. 4. 2023 od 17.30 h, výstava potrvá do 15. 5. 2023
KDE: Galerie GU: Univerzity Pardubice (budova Auly Arnošta z Pardubic), Studentská 519 Pardubice

Výstava je prodejní. Vstup do Galerie GU: je zdarma.

Těšíme se na Vás!
Pardubice 3. dubna 2023