Avízo - Galerie Univerzity Pardubice představí tvorbu Vojtěcha Horálka

3. 9. 2020

Univerzita Pardubice zahájí příští týden nový akademický rok také novou výstavou obrazů v univerzitní galerii. Představí současného umělce Vojtěcha Horálka, jehož díla pod názvem Zloději tmy a strážce světla, uvede úterní vernisáž.

„Horálek patří do mladší generace tuzemských umělců, kdy trochu netradičně, vzhledem k výrazné progresi virtuální techniky, zůstává věrný klasickým technikám malby, která je zároveň dominantou jeho tvorby. Inspiraci většinou čerpá ze svých zálib, okolí jeho bydliště a rodiny, která je výrazně umělecky založená. Jedním z jeho typologických prvků je komponování fragmentů reality do syntetického celku, ve kterém následně dochází ke složité struktuře obrazové a významové hry,“ říká k tvorbě umělce kurátor univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil.

Vojtěch Horálek (nar. 1983) vystudoval Vyšší odbornou uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor řezbářství, tvarování a restaurování dřeva. Poté absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, obor malba v ateliéru Michaela Rittsteina. Má za sebou celou řadu samostatných či skupinových výstav u nás i v zahraničí, stáže ve Francii či v Berlíně. Vydal i několik publikací a ke knize Zloději tmy, NFA, 2016 zhotovil ilustrace. Jeho malby představují vyhraněnou pozici v aktuální české výtvarné scéně.

 

KDY: 9. 9. - 6. 11. 2020 - vernisáž 8. 9. 17.00

KDE: Galerie Univerzity Pardubice, budova auly a univerzitní knihovny, Studentská 519 Pardubice

 

Vstup je zdarma.

Těšíme se na Vás!


Pardubice 3. září 2020

Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

 

Bližší informace:
Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa
telefon 702 224 618
e-mail
tomas.pospichal@upce.cz

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true
Tiskové zprávy