pozvanka_na_vystavu_tomas_hrivnac_-_grafika_malba_143462.jpg

Univerzita Pardubice představí ve své galerii další zajímavou osobnost české grafiky. Výstavu grafik a maleb výtvarníka Tomáše Hřivnáče otevře příští týden.

„Jeho grafiky jsou oblíbené pro svou jemnou akurátní kombinaci smyslného náboje příjemně povzbuzující vitality a skvěle zaznamenaného svižného zpracování. Důležitá je pro něj symbolika, témata často zachycují letmý okamžik, akci nebo gesto,“ uvedl historik umění Radan Wagner k práci vystavujícího autora, jehož doménou jsou ženy.

Tomáš Hřivnáč (nar. 1959) vystudoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze. Od roku 1999 je členem Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR. Má za sebou celou řadu samostatných či skupinových výstav u nás i v zahraničí. Za dílo Flamenco I. získal v roce 2009 první cenu na mezinárodním bienále grafiky Xàtiva ve Španělsku.

KDY: 11. 2. - 24. 3. 2020 - vernisáž 11. 2. 17.00

KDE: Galerie Univerzity Pardubice, budova auly a univerzitní knihovny, Studentská 519 Pardubice

Vstup je zdarma.

Těšíme se na Vás!