pedelove125005_125596.jpg

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

chtěli bychom vás upozornit na akci, kterou v příštím týdnu chystá Univerzita Pardubice. Čestným doktorátem ocení Univerzita Pardubice významné odborníky v oblasti chemie a dopravy.

Titul „doctor honoris causa“ Univerzity Pardubice převezmou prof. Ing. Marek Liška, DrSc. z Trenčianské univerzity A. Dubčeka a slovenského Centra kompetence skla Vitrum Laugaricio
za mimořádné zásluhy o rozvoj vědy a výzkumu v oblasti struktury a vlastnosti skel. Čestným doktorem univerzity se za dlouhodobou spolupráci s Dopravní fakultou Jana Pernera a za zásluhy o rozvoj vědy a výzkumu v oboru dopravních prostředků a infrastruktury stane prof. Dr. Ing. Günter Löffler z Technické univerzity v Drážďanech a za dlouhodobý přínos v oblasti dopravy a za zásluhy při vzniku a rozvoji Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice prof. Ing. Petr Moos, CSc. z Fakulty dopravní ČVUT Praha, mj. bývalý ministr dopravy a aktuálně předseda dozorčí rady společnosti České dráhy, a.s.

Při slavnostním akademickém obřadu, který je zároveň mimořádným zasedáním Vědecké rady Univerzity Pardubice a Vědeckých rad Dopravní fakulty Jana Pernera a Fakulty chemicko-technologické UPa, udělí rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. též třem významným osobnostem, které ovlivnily rozvoj univerzity Medaile za zásluhy o Univerzitu Pardubice – prof. Ing. Pavlu Bezouškovi, CSc. z Fakulty elektrotechniky a informatiky, prof. Ing. Vlastislavu Mojžíšovi, CSc. z Dopravní fakulty Jana Pernera a Mgr. Jiřímu Kaše z Fakulty restaurování.

KDY: pátek 18. ledna 2019 v 11:00 hodin
KDE: Aula Arnošta z Pardubic, kampus Univerzity Pardubice