pozvanka_na_vystavu_jiri_dudycha_-_plastiky_sochy_132561.jpg

Jiří Dudycha, litomyšlský umělec a autor známé Křížové cesty z kostela v Budislavi, představí svoje plastiky a sochy nově v Galerii Univerzity Pardubice. Výstava se otevře příští úterý v 17 hodin.

„Autor ve volné tvorbě vytváří plastiky inspirované střetem civilizace s přírodou, které zpracovává typicky keramickými technikami a přelévá bílou a modrou glazurou. Jeho životním dílem však stále zůstává Křížová cesta z roku 2005 pro nový ekumenický kostel v obci Budislav na vysoké pískovcové skále,“ komentuje tvorbu kurátor univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil.

Jiří Dudycha (nar. 1941) se v současné době zabývá realizacemi pro architekturu a tvorbou volných plastik. Keramika byla a je součástí jeho života, zálibou i povoláním. Je zakladatelem ateliéru DUKE v Litomyšli, zabývajícího se tvorbou interiérové keramiky. Má za sebou více než 100 samostatných i skupinových výstav a je zastoupen v mnoha galeriích i muzeích v České republice. Je člen Unie výtvarných umělců ČR, člen Sdružení keramiků České republiky a místopředsedou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové.

KDY: termín konání výstavy 12. 6. až 30. 8. 2019, úterý 11. 6. 2019 od 17 hodin vernisáž

KDE: Galerie Univerzity Pardubice, vestibul Univerzitní knihovny, Studentská 519 Pardubice

Otevírací doba galerie:

červen
pondělí až čtvrtek 8 - 18 hodin, pátek 8 -16 hodin, sobota 8 - 12 hodin,

červenec-srpen
pondělí až pátek 8 - 15 hodin.

Od 15. 7. do 18. 8. 2019 bude galerie zavřená.

Vstup do Galerie UPa je zdarma.

Pardubice 7. června 2019

Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

Bližší informace:
Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa
telefon 702 224 618
e-mail tomas.pospichal@upce.cz