Avízo: Charitativní Běh naděje Univerzity Pardubice

10. 10. 2019

Vážené kolegyně a kolegové,

chtěli bychom vás upozornit, že tradiční charitativní BĚH NADĚJE odstartuje v pardubických ulicích už tuto sobotu. Akci pořádá Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

Na trasu charitativní akce na podporu výzkumu léčby rakoviny se mohou vydat sportovci i nesportovci. Zdolat vzdálenost 2,5 kilometru lze během, chůzí, na kole či koloběžce.

Přispět na výzkum rakoviny může každý už před startem. Univerzita Pardubice také nabídne možnosti zkontrolovat si vlastní zdraví. Zástupci Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zájemcům změří například krevní tlak, tělesný tuk nebo poradí s výživou a zdravým pohybem. Připraveny jsou i ukázky cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch.

Loni se běhu zúčastnilo rekordních 443 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali 18 315 korun. Akce se koná v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

KDY: sobota 12. října, 9 hodin prezentace, 10 hodin start pro běžce, 10:30 hodin start pro účastníky na kolech a koloběžkách

KDE: Pernštýnské náměstí, Pardubice

Těšíme se na Vás!

 

Pardubice 10. října 2019                                                                                 

 

Martina Macková 
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

 

Kontakt:
Mgr. Petr Filip, Katedra tělovýchovy a sportu UPa
telefon 466 036 285, mobil 606 213 774
e-mail petr.filip@upce.cz

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true