obr1beh-univerzity-pardubice-rozhybe-mesto-pomuzeautor-zeiner84761.JPG

Univerzita zve Pardubice k pohybu pro dobrou věc. Už tuto sobotu v centru Pardubic odstartuje třetí ročník Běhu Univerzity Pardubice. Běžci si mohou vybrat ze dvou tras, vyrazit lze i na kolech nebo na koloběžkách. Výtěžek akce věnuje univerzita na domácí hospicovou péči.

„Chceme pozvat všechny příznivce pohybu, ale především rodiny s dětmi na Běh Univerzity Pardubice. Naší akcí navazujeme na sérii dobročinných Běhu Terryho Foxe a Běhu naděje. Běh Univerzity Pardubice podpoří domácí hospicovou péči,“ uvedl Mgr. Jan Němec, vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, která akci společně s Univerzitním sportovním klubem a Fakultou zdravotnických studií UPCE organizuje.

Sportovci vyběhnou v sobotu 7. října 2023 z Pernštýnského náměstí. Běžce čeká trasa dlouhá 2,5 kilometru, trať pro cyklisty a fanoušky koloběžek bude mít 3 kilometry. První start pro běžce je naplánovaný na 10:00 hodin. Cyklisté a koloběžkáři vyrazí na trasu v 10:30 hodin. Prezence začíná v 9:00 hodin. Celá akce je nesoutěžní s dobrovolným příspěvkem.

Všichni nadšenci pohybu si kromě sportu užijí také zábavný doprovodný program. V něm se představí Univerzitní sportovní klub (USK), Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice společně s partnerem akce VZP, a také Pohybové studio Hroch.

Akce je i letos součástí podzimních Městských slavností v Pardubicích. Loni se akce zúčastnily stovky dospělých i dětí.

Pardubice 2. října 2023

Mgr. Martina Macková,