grafika-bez-napisu90554.png

Doc. Petra Mandysová, MSN, Ph.D. absolvovala bakalářské studium oboru ošetřovatelství na McGill University v kanadském Montrealu, magisterské pak na University of Phoenix v Arizoně. Doktorský titul získala v roce 2014 na Fakultně zdravotnických studií Univerzity Pardubice. V roce 2018 se habilitovala pro obor ošetřovatelství na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Kromě rozsáhlých zkušeností v oblasti ošetřovatelství a zdravotní péče, včetně pětiletého působení ve Spojených arabských emirátech, rozvíjela také svou akademickou činnost.

Na Fakultě zdravotnických studií působí od roku 2006 a zastávala zde opakovaně funkci proděkanky pro oblast vědeckovýzkumné činnosti a mezinárodních vztahů. Jejím výzkumnými tématy jsou především digitalizace ve zdravotnictví, či otázka bolesti či poruch polykání v ošetřovatelské praxi.

Rozhovor níže byl krácen. Nesestříhanou verzi si můžete prohlédnout zde.