grafika-bez-napisu90554.png

Prof. Liběna Tetřevová získala v roce 1999 doktorský titul v oboru Řízení a ekonomika podniku na FChT Univerzity Pardubice. V roce 2004 úspěšně ukončila habilitační řízení v oboru Podniková ekonomika a management na Technické univerzitě v Liberci, v roce 2023 byla pro stejný obor jmenována profesorkou.

Na Univerzitě Pardubice působí od roku 1999, od roku 2018 je zástupkyní vedoucího Katedry ekonomiky a managementu chemického a potravinářského průmyslu, od roku 2022 zastává funkci proděkanky pro vnitřní záležitosti. Byla a je řešitelkou řady výzkumných grantů, figuruje jako garantka několika studijních programů a členka řady vědeckých a oborových rad.

Ve svém výzkumu se věnuje aktuálně především problematice společensky odpovědného chování a komunikování nejen podniků, ale i dalších typů ekonomických subjektů jako jsou univerzity či města. Se svým týmem se zabývá ekonomickými, sociálními, environmentálními, etickými i filantropickými aspekty společenské odpovědnosti.