fb-uvodka095896.jpg
-

Univerzita Pardubice se poprvé zapojí do Pardubické muzejní noci. Budeme součástí národního zahájení 20. ročníku festivalu!

Do kampusu vás zveme v pátek 17. května.

• 17:00–20:00 bude otevřená Galerie umění Univerzity Pardubice a výstava Zbyňka Sedleckého- Pupeny

(Studentská 519, vchod přes Knihovnu Univerzity Pardubice).

• 17:00, 18:00 a 19:00 proběhne v galerii přednáška "Co s tím?" o restaurování současného umění. Zajímavou problematikou vás provede Tomáš Lahoda z Fakulty restaurování. Restaurátoři se nezabývají jen klasickým uměním, ale musí se umět vypořádat i se zcela současnými díly. Ta jsou často nehmotná, někteří umělci chtějí, aby jejich díla sama postupně zestárla bez zásahu, někteří dokonce vyzývají diváky, aby se podíleli na destrukci jejich děl, třeba když vytvoří jedlé umění. „Co tedy s tím?“

Vstupné na akci je zdarma.

Více informací na webu https://www.pardubickamuzejninoc.cz/

Mgr. Lenka Čermáková

Soubory ke stažení Size