Laboratoře počítačových sítí

Laboratoř NET101
 
Laboratoř NET101 je specializovaná počítačová laboratoř se špičkovým vybavením pro výuku počítačových sítí. V laboratoři je umístěno osm routerů řady Cisco2811, čtyři switche řady Catalyst 2960 a čtyři switche řady Catalyst 3560. Laboratoř je doplněna devíti počítači Dell s procesorem Intel Dual-Core s frekvencí 2,5GHz a operační pamětí DDR2 o kapacitě 3GB.
 
V této laboratoři probíhá výuka pokročilých předmětů počítačových sítí a to IPS3 a IPS4. Dále je laboratoř využívána pro specializovaný kurz bezpečnosti počítačových CCNA Security. Laboratoř je díky svému nejmodernějšímu vybavení také využívána pro vědeckou činnost a řešení bakalářských a diplomových prací studentů se zaměřením na počítačové sítě a operační systémy.
 
 
Laboratoř NET102
 
Laboratoř NET102 je specializovaná počítačová laboratoř se špičkovým vybavením pro výuku počítačových sítí. V laboratoři je umístěno patnáct routerů řady Cisco2811, patnáct switchů řady Catalyst 2960 a. Laboratoř je doplněna šestnácti počítači Dell s procesorem Intel Dual-Core s frekvencí 2,5GHz a operační pamětí DDR2 o kapacitě 3GB.
 
Tato laboratoř slouží pro výuku základních a mírně pokročilých kurzů počítačových sítí IPS1 a IPS2. Kromě výuky je laboratoř využívána studenty při řešení semestrálních projektů z počítačových sítí.
 
Obě laboratoře jsou vybaveny specializovanými zařízeními pro měření strukturované kabeláže a její charakteristiky od firmy Fluke. Konkrétně se jedná o FlukeNetworks CableIQ, MicroScanner, LinkRunner Pro, IntelliTone Probe a NetTool series II. Tyto zařízení jsou aktivně využívány při výuce počítačových sítí všech úrovní.
 
Fotografie