logo_01_white_large_162101.png

Studentská rada Univerzity Pardubice (SRUPa) se celoročně zabývá podněty od studentů, jejich názory, připomínkami a komentáři k problémům a dění na univerzitě. V průběhu akademického roku SRUPa rozvíjí se členy akademické obce univerzity diskuzi nad tématy vysokého školství na Univerzitě Pardubice, ale i v celé ČR.

Co je to SRUPa

SRUPa zastupuje studenty univerzity, reprezentuje je při jednáních s vedením univerzity, fakult, ústavů a dalších součástí. SRUPa je zřízena na základě Statutu Univerzity Pardubice.

Členem SRUPa se automaticky stávají studenti, kteří byli zvoleni do akademických senátů jednotlivých fakult nebo univerzity. Dalšími členy jsou delegát a jeho náhradní ve Studentské komoře Rady vysokých škol (SK RVŠ). Každý student Univerzity Pardubice se může stát externím členem SRUPa.

Jak se můžete zapojit

Všichni studenti Univerzity Pardubice mají právo volit své zástupce do akademických senátů, a tedy i do SRUPa, nebo mohou sami kandidovat.

Sami se můžete zapojit do aktivit SRUPa. Posílat podněty, nápady a připomnínky, jak zlepšit studentské podmíny na univerzitě. Nebo se k nám můžete přidat na veřejném zasedání, kde můžete prezentovat své názory. SRUPa pak tyto podněty projedná a může je dále předávat vedení univerzity, fakult, Správě kolejí a menzy (SKM) apod.

Co pro tebe můžeme udělat

Na SRUPa se mohou obracet studenti o pomoc, pokud mají problémy nebo nesrovnalosti při studiu, s ubytováním na kolejích či pouze žádají o radu. SRUPa se také snaží přispět ke zlepšení kulturního prostředí na univerzitě, v jejím bezprostředním okolí a v neposlední řadě také podporuje vlastní iniciativu studentů.

Činnost a úkoly SRUPa

• Zastupujeme studenty při jednání s vedením a orgány univerzity.
  • Svoláváme studentskou část akademické obce.
  • Navrhujeme Akademickému senátu UPa delegáta a náhradníka do Studentské komory Rady vysokých škol (SK RVŠ).
  • Vyjadřujeme se k jednání a rozhodování vedení univerzity, fakult, ústavů a Spravy kolejí a menzy (SKM).
  • Konzultovat s vedením SKM problémy související s podmínkami ubytování a života studentů na kolejích univerzity.
  • Řešíme problematiku hodnocení kvality výuky.
  • Koordinujeme práci studentských senátorů.