Základní informace ke koleji L v Litomyšli

Kolej L slouží pouze pro dlouhodobé ubytování studentů Fakulty restaurování (FR). Ubytování zaměstnanců, hostů nebo zájemců z řad veřejnosti, nelze na této koleji raelizovat. Jedná se o samostatnou část 1. poschodí historického objektu Piaristické koleje v Litomyšli. V této budově se současně nachází i výukové prostory FR. Provozovatelem koleje L je Správa kolejí a menzy Univerzity Pardubice (SKM).  

Popis ubytování

Kolej L má osm 2lůžkových  pokojů  KLASIK se společnými 2 sociálními zařízeními (ženy, muži) na stejném patře a jeden 2lůžkový pokoj KOMFORT s vlastním sociálním zařízením.

Na pokoji mají studenti k dispozici: 2x šatní skříň, 1x skříňka závěsná, 2x postel, 2x ložní souprava (deka + polštář), 2x psací stůl, 2x lampička, věšák, umyvadlo s poličkou, podložka na odkládání obuvy, lednička.

Všechny pokoje mají zásuvku pro pevné internetové připojení (je nutný síťový kabel), internetové připojení je bezplatné. Studenti mohou bezplatně využívat společnou kuchyňku se zázemím a jídelnou, prádelnu s pračkou a sušičkou. K dispozici jsou i základní úklidové pomůcky a vysavač. Úklid pokojů a vynášení odpadků si studenti zajišťují svépomocí. Úklid společných sociálních zařízení, kuchyňky a chodeb zajišťuje pracovnice úklidu SKM.

Poskytované služby nezahrnují ložní povlečení, hygienické potřeby a ručníky. Tyto potřeby si musí studenti dovézt z domova nebo zakoupit v obchodech ve městě.  

RNDr. Pavel Ďurovec,
ředitel Správy kolejí a menzy

false