Noc vědců 2018

Uložit do kalendáře 05-10-2018 16:00 05-10-2018 16:00 Czech republic/Europe Noc vědců 2018 Univerzita Pardubice a její fakulty se v pátek 5. října 2018 již po šesté připojí k celoevropské Noci vědců. Zveme všechny zájemce bez rozdílu věku na noc plnou vědy, techniky a objevování jinak utajených zákoutí... univerzitní kampus
05. 10. 2018 univerzitní kampus

Univerzita Pardubice a její fakulty se v pátek 5. října 2018 již po šesté připojí k celoevropské Noci vědců.
Zveme všechny zájemce bez rozdílu věku na noc plnou vědy, techniky a objevování jinak utajených zákoutí univerzitního kampusu.

Během večera čeká návštěvníky Noci vědců opravdu pestrá vědecká jízda. Bohatý populárně-naučný program připravilo všech 7 fakult univerzity. Program, v němž se návštěvnící pobaví vědou a poznáváním, začíná v 16 hodin a potrvá v univerzitním kampusu v Polabinách až do 22 hodin.

Letos se můžete těšit na prostory budovy Fakulty chemicko - technologické v univerzitním kampusu v Polabinách, které se otevřou všem zájemcům a nechají je nahlédnout do tajů vědy. 

V 18:00 je pro vás  v učebně HA - C1 připravena vědecká show Michaela LondesboroughaREZEVUJTE SI své místo včas!

Michael Londesborough je britský vědec, který působí v České republice od roku 2002 a který se zaměřuje na zpřístupňování vědy široké veřejnosti. Ve svojí vědecké show poutavým způsobem vysvětlí, že věda nemusí být ani zdaleka nudná, boří tradičně vnímané hranice mezi přírodovědnými předměty a na vědeckém příběhu ukazuje, že přírodu i život je nutné vnímat v souvislostech. 

Co je zvuk ? Jak vzniká a jak se šíří? Co je hudba? Jak se zaznamenává a proč ji máme rádi? Na tyto otázky odpoví známý popularizátor vědy Dr. Michael LONDESBOROUGH. Můžete si vychutnat hudební ukázky a díky mnoha Michaelovým pokusům proniknout do tajů zvuku. Pořad, který vaše vnímání hudby rozšíří o další dimenzi.

Na co dalšího se můžete na letošní Noci vědců těšit? 

  • chemické laboratoře dokořán ∙ GAMABETA – měření radioaktivního záření
  • virtuální realita a umělá inteligence
  • dopravní a ekonomické
  • kvízy
  • drony
  • letecký simulátor
  • truck simulátor
  • pomůcky pro hendikepované
  • výtvarná dílna
  • robotika a automatizace

Podívejte se na video z loňského ročníku zde  a  fotogalerii  a zapište si datum konání toho letošního do kalendáře.

Vše o Noci vědců a organizátorech napříč celou ČR se dozvíte na oficiálním webu Noci vědců

Vstup na akci je zdarma.

Vstup zdarma
Univerzita Pardubice
Ing. arch. Iva Svobodová
466 036 482
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.