CTTZ - Víte, jak na UPa oznámit vynález?

Uložit do kalendáře 30-10-2017 13:00 30-10-2017 13:00 Czech republic/Europe CTTZ - Víte, jak na UPa oznámit vynález? Centrum transferu technologií a znalostí UPa (CTTZ) Vás zve na první z řady metodických seminářů pro akademické, výzkumné i další pracovníky a studenty UPa. Tento seminář má za cíl osvětlit postupy na UPa spojené s oznamováním vzniku... UNIT CB/02003
30. 10. 2017 UNIT CB/02003

Centrum transferu technologií a znalostí UPa (CTTZ) Vás zve na první z řady metodických seminářů pro akademické, výzkumné i další pracovníky a studenty UPa. Tento seminář má za cíl osvětlit postupy na UPa spojené s oznamováním vzniku předmětu průmyslového vlastnictví (např. výsledků VaV, které je možno chránit prostřednictvím patentu či užitného vzoru) a roli původce (akademického / výzkumného pracovníka) a CTTZ.

Víte, jaké kroky je nutné provést před přihlášením vynálezu/užitného vzoru k průmyslově-právní ochraně u úřadu průmyslového vlastnictví? Čeho je nutné se vyvarovat, aby byla šance na udělení ochrany co nejvyšší? A jaká odměna na UPa náleží původcům?

Po úvodním stručném představení nového metodického pokynu k oznamování předmětu průmyslového vlastnictví UPa (cca 20 min) bude následovat hlavní část semináře, tj. prezentace praktických příkladů, zodpovězení dotazů a diskuze. Těšíme se na setkání s Vámi!

Přednášející - Mgr. Alice Komárková (manažer ochrany duševního vlastnictví, CTTZ), Ing. Linda Ondráčková, Ph.D. (manažer pro rozvoj transferu technologií, CTTZ)

CTTZ
Andrea Nogová