CTTZ - M. Kliman: Nastavování užívacích práv k výsledkům kolaborativního výzkumu

Uložit do kalendáře 19-10-2017 13:00 19-10-2017 13:00 Czech republic/Europe CTTZ - M. Kliman: Nastavování užívacích práv k výsledkům kolaborativního výzkumu   Představte si modelovou situaci – máte zájem vstoupit společně s firmou do společného výzkumného projektu, který má v plánu vytvořit určité aplikované výsledky (např. patent nebo funkční vzorek). Budou tyto výsledky a s... UNIT CB/01033
19. 10. 2017 UNIT CB/01033

 

Představte si modelovou situaci – máte zájem vstoupit společně s firmou do společného výzkumného projektu, který má v plánu vytvořit určité aplikované výsledky (např. patent nebo funkční vzorek). Budou tyto výsledky a s nimi spojené know-how sdíleny mezi univerzitou a firmou, nebo budou patřit výhradně univerzitě? A pokud bude majitelem pouze univerzita, jak nastavit pravidla pro využití vytvořených výsledků v praxi zúčastněnou firmou (příp. dalším komerčním partnerem) tak, aby byla co nejvýhodnější? Jakou formu by tato pravidla měla mít, je nutné uzavírat smlouvu? A kdy je ta správná doba začít o této problematice s partnery z firmy hovořit?

Na tyto a další otázky Vám odpoví Matěj Kliman, vedoucí sekcí Výzkum a vývoj a Veřejná podpora v advokátní kanceláři Zuzka, Holec & partneři, který se zároveň intenzivně věnuje německy mluvící klientele firmy především v obchodních a korporátních záležitostech. Má tedy velmi dobrý vhled do myšlení zástupců firem i akademické obce.