Stravování

Stravování ve vysokoškolské menze využívají hlavně studenti a zaměstnanci Univerzity, vítáni jsou však i zájemci z řad veřejnosti.

Menza provozuje  4 jídelny a bufet VAP.

V hlavní jídelně menzy se výběr jídla provádí z aktuální nabídky a stravovat se zde mohou i ostatní strávníci.

Ostatní jídelny (jídelna II. v budově menzy, jídelna na nám. Č. Legií a jídelna v areálu v Doubravicích) vydávají jídla pouze na základně předchozí objednávky a slouží výhradně studentům a zaměstnancům.

V bufetu VAP je možnost zakoupení přesnídávkových polévek, obědových salátů a ostatního doplňkového sortimentu.

Menza připravuje denně polévku, několik druhů hotových jídel, minutky, obědové saláty a další doplňkový sortiment. Veškerý sortiment je k dispozici studentům, zaměstnancům i ostatním strávníkům.

Základní podmínky cenově zvýhodněného stravování studentů a zaměstnanců jsou upraveny směrnicí č.4/2008 a 7/2015.

Student může měsíčně odebrat neomezený počet dotovaných jídel.

Zaměstnanec může měsíčně odebrat takový počet dotovaných jídel, který se rovná počtu pracovních dnů v měsíci, denní omezení není sledováno. Další hlavní jídla platí zaměstnanec v plné ceně. Zaměstnanec může odebrat jídlo i v případě, že čerpá dovolenou nebo je v pracovní neschopnosti.

JÍDELNY

Hlavní jídelna –  pro studenty, zaměstnance, ostatní strávníky

• V 1. patře menzy
  • Volný výběr jídel bez předchozí objednávky z aktuální nabídky
  • Provozní doba PO – ČT 10:30 - 16:00 hod, PÁ 10:30 - 14:00 hod.

Jídelna II. – pro studenty a zaměstnance

• V přízemí menzy (vchod pod schodištěm na terasu)
  • Výdej jídel na základě předchozí objednávky
  • Provozní doba – výdej obědů PO – PÁ 10:00 - 14:00 hod.

výdej večeří PO – ČT 16:30 - 19:00 hod.

Bufet VAP – pro studenty, zaměstnance, ostatní strávníky

• V přízemí budovy EB
  • Výběr z denní nabídky
  • Provozní doba  PO – PÁ 7:30 -15:00 hod.

Výdejny Doubravice a Legie – pro studenty a zaměstnance

• Výdej jídel na základě předchozí objednávky