Kavárna Universitas: Nadpřirozeno pod mikroskopem aneb Jak vědci zkoumají okultismus

Uložit do kalendáře 21-03-2023 17:00 21-03-2023 17:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas: Nadpřirozeno pod mikroskopem aneb Jak vědci zkoumají okultismus Jevy vymykající se běžné lidské zkušenosti řadu lidí neodolatelně přitahují, mnohé ovšem zároveň odpuzují jako cosi neseriózního, co do moderního světa nepatří. Magie a okultismus ve skutečnosti představují propracovaný systém poznání světa,... Klub 29 (Sv. Anežky České 29, Pardubice)
21. 03. 2023 Klub 29 (Sv. Anežky České 29, Pardubice)
KU2023
udržitelnost
UHV
Kavárna Universitas: Nadpřirozeno pod mikroskopem aneb Jak vědci zkoumají okultismus

Jevy vymykající se běžné lidské zkušenosti řadu lidí neodolatelně přitahují, mnohé ovšem zároveň odpuzují jako cosi neseriózního, co do moderního světa nepatří. Magie a okultismus ve skutečnosti představují propracovaný systém poznání světa, který prošel pozoruhodným historickým vývojem a je součástí lidské kultury dodnes.

Přednáška z cyklu Kavárna Universitas ukáže, jak se vědci z různých oborů tímto tématem zabývají a co z jejich výzkumů vyplývá pro dnešní dobu.

Nadpřirozeno pod mikroskopem aneb Jak vědci zkoumají okultismus
Kde:
 Klub 29
Kdy: 21. března 2023 od 17:00 do 19:00
vstupné dobrovolné


PhDr. Antonín K. K. Kudláč, Ph.D. je historikem a akademickým pracovníkem na Univerzitě Pardubice. Dlouhodobě se odborně věnoval populární literatuře, sám také napsal několik prozaických děl. Jakožto historik se zabývá českými kulturními, sociálními a intelektuálními dějinami 19. a 20. století. Na Univerzitě Karlově vystudoval magisterské studium oboru dějepisu, doktorský titul získal v rámci téže instituce v oboru kulturologie. 


Od února 2023 probíhají akce Kavárny Universitas v Klubu 29 Divadla 29 zpravidla každé třetí úterý v měsíci v čase 17:00 – 19:00 s možností posezení při kávě či jiném nápoji.

Akce probíhá za podpory Univerzity Pardubice a Statutárního mesta Pardubice.


Kavárna Universitas: Nadpřirozeno pod mikroskopem aneb Jak vědci zkoumají okultismus
Vstup zdarma
Univerzita Pardubice
David Němec
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.