Veletrh vědy Praha 2018

Uložit do kalendáře 07-06-2018 10:00 09-06-2018 18:00 Czech republic/Europe Veletrh vědy Praha 2018 Univerzita Pardubice se ve dnech 7. až 9. června účastní v Praze VELETRHU VĚDY 2018, který představí nespočet novinek a zajímavostí z vědeckého světa. Jedna z největších populárně-naučných akcí v České republice představí... výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech
07. 06. - 09. 06. 2018 výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech

Univerzita Pardubice se ve dnech 7. až 9. června účastní v Praze VELETRHU VĚDY 2018, který představí nespočet novinek a zajímavostí z vědeckého světa. Jedna z největších populárně-naučných akcí v České republice představí mládeži, laické i odborné veřejnosti výsledky českých vědeckých elit a inovačních firem a chybět nebudou ani zábavné interaktivní vědecké dílny a workshopy.

Dopolední program (od 10 do 14 hodin) bude věnovaný hlavně školám. Zkušení demonstrátoři tří fakult Fakulty chemicko-technologické, Dopravní fakulty Jana Pernera a Fakulty ekonomicko-správní budou na stánku Univerzity Pardubice přibližovat vědu a techniku formou zajímavých zážitkových demonstrací a ukázkových experimentů.

V odpoledních hodinách (od 15 do 18 hodin) pak budou zástupci Centra transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice prezentovat konkrétní ukázky výsledků výzkumu excelentních univerzitních vědeckých týmů.

V pátek 9. června odpoledne bude věnován blok prezentacím studijních možností a oborů vysokých škol středoškolským studentům. Univerzita Pardubice představí nabídku možností studia na všech svých sedmi fakultách.

Akce prezentuje v jeden čas na jednom místě to nejzajímavější, co může česká věda nabídnout ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Cílem Veletrhu vědy je nejen popularizovat vědu, ale podpořit i uplatnění mladých vědců v praxi. V připraveném doprovodném programu se účastníci zamyslí nad tématy současné společnosti a špičkového výzkumu.

Univerzita Pardubice
Ing. arch. Iva Svobodová
466 036 482