Základní informace ke koleji L v Litomyšli

Kolej L slouží pouze pro dlouhodobé ubytování studentů Fakulty restaurování (FR). Ubytování zaměstnanců, hostů nebo zájemců z řad veřejnosti, nelze na této koleji raelizovat. Jedná se o samostatnou část 1. poschodí historického objektu Piaristické koleje v Litomyšli.V této budově se současně nachází i výukové prostory FR. Celá budova Piaristické koleje nedávno prošla kompletní rekonstrukcí včetně ubytovací části. Provozovatelem koleje L je Správa kolejí a menzy Univerzity Pardubice (SKM).  
 
Popis ubytování
Kolej L má osm 2lůžkových  pokojů  KLASIK se společnými 2 sociálními zařízeními (ženy, muži) na stejném patře a jeden 2lůžkový pokoj KOMFORT s vlastním sociálním zařízením.
Na pokoji mají studenti k dispozici: 2x šatní skříň, 1x skříňka závěsná, 2x postel, 2x psací stůl, 2x lampička, věšák, umyvadlo s poličkou, podložka na odkládání obuvy, lednička, lůžkoviny.
Všechny pokoje mají zásuvku pro pevné internetové připojení (je nutný síťový kabel), internetové připojení je bezplatné.  Studenti mohou bezplatně využívat společnou kuchyňku se zázemím a jídelnou, prádelnu s pračkou a sušičkou. K dispozici jsou i základní úklidové pomůcky a vysavač. Úklid pokojů a vynášení odpadků si studenti zajišťují svépomocí. Úklid společných sociálních zařízení, kuchyňky a chodeb zajišťuje uklizečka SKM.
Poskytované služby nezahrnují ložní povlečení, hygienické potřeby a ručníky. Tyto potřeby si musí studenti dovézt z domova nebo zakoupit v obchodech ve městě.  
 
RNDr. Pavel Ďurovec, ředitel Správy kolejí a menzy