Nejrozsáhlejší rekonstrukce v historii kolejí

Rekonstrukce a odstranění havarijního stavu vysokoškolské koleje  pav. C

Investor:                                              Univerzita Pardubice, Studentská 95, 532 10 Pardubice
Dodavatel:                                           UNISTAV CONSTRUCTION a.s. Brno
Projektant:                                          CODE s.r.o., Pardubice
Termín zahájení stavby:                    1.8. 2016
Termín dokončení stavby:                30.6. 2017
Náklady:                                               39,5 mil Kč
Zdroj financování:                              vlastní příjmy SKM

Stávající objekt slouží pro ubytování studentů. Navržené řešení účel nemění.
Stávající dispozici tvoří dvoulůžkové pokoje umístěné po stranách centrální chodby. Sociální zařízení včetně čajové kuchyňky  je společné a přístupné z chodby. Předmětem navrhovaných úprav je zřízení nových ubytovacích převážně dvoulůžkových apartmánů s vlastním sociálním zařízením. Dále budou vybudovány dva apartmány pro osoby imobilní umístěné v přízemí. Celková rekonstrukce zajistí zlepšení komfortu ubytování, nové dvoulůžkové pokoje budou větší a budou mít vlastní sociální zařízení. Odstraněn bude havarijní stav technických rozvodů jejich kompletní výměnou.

Před rekonstrukcí bylo v pavilonu C umístěno v 169 pokojích celkem 350 lůžek. Po dokončení rekonstrukce bude ubytovací kapacita 192 lůžek v celkem 101 apartmánech. Řešení standardního apartmánu a koupelny najdete zde

V přízemí pavilonu budou dále umístěny kanceláře, šatna a denní místnost personálu a sociální zařízení pro neubytované hosty. V 1.patře bude promítací sál přebudován na zasedací místnost s vlastním sociálním zařízením. Vedle schodiště budou z původních televizních místností zřízeny studovny.

RNDr. Pavel Ďurovec
ředitel Správy kolejí a menzy