Docent Panchartek byl jedním z prvních absolventů Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích. Diplom inženýra chemie získal v roce 1954. Poté pracoval 10 let ve Výzkumném ústavu organických syntéz v Pardubicích - Rybitví. V roce 1963 dosáhl titulu kandidáta chemických věd. V roce 1964 přešel na Vysokou školu chemicko-technologickou v Pardubicích, kde jako pedagog působil na katedře organické chemie. V oboru organická chemie se v roce 1973 habilitoval.

Rektorem Vysoké školy chemicko-technologické byl jmenován v prvním roce po svržení totalitního režimu v naší zemi, tedy v roce 1990, na základě demokratických voleb, jichž se účastnili zaměstnanci i studenti tehdejší VŠCHT. Ve funkci působil do roku 1991.

Poté pracoval ve funkci prorektora pro pedagogické záležitosti, a to do roku 1992, kdy odešel do důchodu. Jeho pedagogických schopností a výborných znalostí anglické chemické terminologie využil Ústav jazyků a humanitních studií Univerzity Pardubice, kde působil v letech 1994 - 1996.