K léčbě tupozrakosti stačí tablet, notebook či počítač, říká Ing. Josef Brožek

Tupozrakost lze léčit pouze v dětském věku, pokud se zanedbá, oko nevidí. Léčba je dosud nutná v nemocnicích, ale s novým programem lze pracovat i doma
 
Pořad Živá laboratoř dnes nahlédne do pracovny, kde byl vymyšlen program k léčení tupozrakosti dětí. Navržený princip léčby je významným posunem, děti ho mohou používat doma, nemusí být v nemocničním ošetření, a především je pro ně hrou. Navíc spojuje několik metod léčby koordinace ruka - oko (mozek - oko). Všechny, zatím, čtyři hry jsem si zkusila zahrát – obkreslování, chytání bodu, labyrint i hada, dokázala bych si hrát celý den.
Program vyvinutý ing. Josefem Brožkem už používá Oční klinika Krajské nemocnice v Pardubicích a nespočet domácností v Čechách i v zahraničí.
 
Inženýr Josef Brožek s kolektivem byl k výročí 17. listopadu 1989 poctěn Studentskou cenou rektora za mimořádný studentský počin ve vědě, výzkumu a inovacích.
 
Pořad vznikl za podpory Univerzity Pardubice a projektu BRAVO - Brána vědění otevřená II., který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.